4 maja 2026 roku - w Dniu Strażaka - wczesnym rankiem, strażacy z OSP Stary Węgliniec zostali zadysponowani do rozległego pożaru lasu w pobliżu miejscowości Piaseczna. Walka z żywiołem trwała wiele godzin. W działaniach uczestniczyły znaczne siły straży pożarnej z terenu powiatu zgorzeleckiego, wspierane przez samoloty gaśnicze oraz śmigłowiec. W późnych godzinach wieczornych z działań wrócił pierwszy zastęp. Po szybkim przygotowaniu sprzętu, uzupełnieniu paliwa i przywróceniu gotowości bojowej kolejny zastęp udał się do nocnego patrolowania pogorzeliska.
5 maja od wczesnych godzin porannych trwały dalsze działania związane z dogaszaniem pożaru. Akcję zakończono po godz. 18:00, po czym ponownie przeprowadzono obsługę sprzętu i przywrócono pełną zdolność operacyjną jednostki.

źródło/foto: OSP Stary Węgliniec

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.