4 maja 2026 roku - w Dniu Strażaka - wczesnym rankiem, strażacy z OSP Stary Węgliniec zostali zadysponowani do rozległego pożaru lasu w pobliżu miejscowości Piaseczna. Walka z żywiołem trwała wiele godzin. W działaniach uczestniczyły znaczne siły straży pożarnej z terenu powiatu zgorzeleckiego, wspierane przez samoloty gaśnicze oraz śmigłowiec. W późnych godzinach wieczornych z działań wrócił pierwszy zastęp. Po szybkim przygotowaniu sprzętu, uzupełnieniu paliwa i przywróceniu gotowości bojowej kolejny zastęp udał się do nocnego patrolowania pogorzeliska.
5 maja od wczesnych godzin porannych trwały dalsze działania związane z dogaszaniem pożaru. Akcję zakończono po godz. 18:00, po czym ponownie przeprowadzono obsługę sprzętu i przywrócono pełną zdolność operacyjną jednostki.
źródło/foto: OSP Stary Węgliniec